Antyperspirant jako praktyczne rozwiązanie na potliwość stóp

Nadmierna potliwość stóp to wstydliwy problem. U jego podłożą leżą często choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca lub nadczynność tarczycy, dlatego przy dużym nasileniu objawów należy zgłosić się do lekarza i ustalić, jakie jest źródło wspomnianych zaburzeń. Bez względu na przyczynę tego rodzaju przypadłości istnieje wiele kosmetyków, które stosowane na co dzień skutecznie ograniczają problem potliwości do minimum.

Jak działa antyperspirant do stóp?

Antyperspiranty do stóp posiadają właściwości bakteriobójcze i jednocześnie zawarte w nich sole glinu powodują zwężenie i czasowe zamknięcie ujścia gruczołów potowych, ograniczając tym samym nadmierną produkcję potu i zmniejszając podrażnienie skóry.

Dezodorant w przeciwieństwie do antyperspirantu do stóp nie ma wpływu na redukcję ilości potu. Jego działanie ogranicza się do maskowania nieprzyjemnego zapachu i likwidacji nadmiernej ilości bakterii.  Powoduje to, że w przypadku nasilonego problemu i niezadowalających efektów pielęgnacji, skuteczniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem może okazać się antyperspirant.

Oprócz soli glinu antyperspiranty mają w swoim składzie liczne substancje pomocnicze i łagodzące, które wpływają na przyjemne uczucie chłodu, w tym ekstrakt z liszaja i sole alantoinowe tak, jak w preparacie AKILEINE. Co ciekawe kosmetyki te dostępne są również w formie  łatwo aplikowanego sprayu. Antyperspirant działa średnio od 24 do 48 godzin i może być wykorzystywany do codziennej pielęgnacji. Neutralizuje on nieprzyjemne zapachy, ogranicza wzrost bakterii oraz pozwala cieszyć się uczuciem świeżości i komfortu przez długi czas.

Prawidłowa higiena stóp

Należy pamiętać, że nawet najlepsze kosmetyki nie będą prawidłowo działać przy braku należytej higieny stóp. Antyperpirant należy nakładać na stopy umyte i osuszone, spryskując podeszwę stopy i przestrzenie pomiędzy palcami. Ponadto wskazane jest, by chwilę po aplikacji odczekać do momentu wchłonięcia się preparatu i dopiero założyć skarpety, w szczególności, że niektóre materiały w kontakcie z antyperpirantem mogą żółknąć.