Blog

Jak kolagen działa na skórę twarzy?

Kolagen to substancja białkowa, która jest naturalnie wytwarzana przez ludzki organizm. Kolagen odpowiada za rozrost różnych struktur i ma wpływ na jędrność oraz elastyczność skóry. Niestety z biegiem czasu poziom kolagenu zaczyna się zmniejszać i warto rozpocząć jego suplementację. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób kolagen działa na skórę twarzy i jakie są efekty suplementacji.

Czytaj dalej

Jak radzić sobie z uczuciem ciężkich nóg?

Uczucie ciężkich nóg może się pojawić po długotrwałym siedzeniu lub staniu i najczęściej jest ono wynikiem przemęczenia. Jednak zdarza się, że uczucie ciężkich nóg pojawia się regularnie i utrudnia codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku warto skorzystać ze sprawdzonych kosmetyków. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie wyjaśniamy, jak można się pozbyć uczucia ciężkich nóg.

Czytaj dalej

Czym jest lwia zmarszczka?

Wraz z wiekiem skóra produkuje mniej kwasu hialuronowego, a także kolagenu i elastyny. To sprawia, że na naszej twarzy zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia, powodujące u wielu osób kompleksy i obniżenie samooceny. Jedną z często występujących zmian jest tzw. lwia zmarszczka. Co można zrobić, żeby zapobiec jej powstaniu?

Czytaj dalej

Czym smarować twarz trądzikową?

Osoby mające cerę trądzikową, muszą szczególnie dbać o dobór odpowiednich kosmetyków. Niewłaściwie wykonana pielęgnacja, produkty zbyt wysuszające skórę czy też podrażniające ją, mogą szybko przynieść nam efekty odwrotne do tych, które chcieliśmy uzyskać. Warto podkreślić, że trądzik jest problemem dotykającym nie tylko młodzież, lecz także dorosłych. Jak należy z nim walczyć?

Czytaj dalej

Główne objawy starzenia się skóry

Skóra każdego człowieka ulega procesom starzenia. Choć u niektórych osób pierwsze objawy zauważymy szybciej, a u innych nieco później, każdy będzie musiał się z tym zmierzyć. Warto jednak podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja wprowadzona we właściwym momencie może pomóc w znacznym zmniejszeniu widoczności oznak starzenia się skóry. Jaka? Po czym poznać, że cera ulega działaniu upływającego czasu?

Czytaj dalej

Jak dodać blasku skórze twarzy? Przegląd kosmetyków rozświetlających

Gładka, rozświetlona skóra twarzy to efekt zdrowego stylu życia i właściwej pielęgnacji. Makijaż może przykryć niektóre jej mankamenty, jednak jeśli chcesz mieć naprawdę zdrową i piękną cerę, zadbaj o jej ogólną kondycję. Przedstawiamy podstawowe zasady pielęgnacji krok po kroku.

Czytaj dalej

Które kremy najlepiej działają na podkrążone oczy?

Pracujesz przy komputerze? Zdarza ci się siedzieć czasem po nocach przy monitorze? Nieprzespane noce odbijają się na twoim zdrowiu, a szczególnie na wyglądzie twoich oczu. Skóra wokół nich jest wyjątkowo delikatna i podatna na wpływ czynników zewnętrznych takich jak suche powietrze czy silne nasłonecznienie. Warto więc zadbać o jej właściwą pielęgnację.

Czytaj dalej

Jakie kosmetyki są bezpiecznie dla diabetyków?

Stopa cukrzycowa jest schorzeniem, które negatywnie oddziałuje na skórę. Jednak regularne stosowanie odpowiednich dermokosmetyków pozwala na uniknięcie dyskomfortu i poważnych problemów skórnych, Które to są?

Czytaj dalej

Z jakich profesjonalnych kosmetyków korzystają podolodzy?

Dbanie o stopy jest bardzo złożoną kwestią. Specjaliści wykorzystują w swojej pracy tylko najlepsze kosmetyki. Jakie?

Czytaj dalej

Jakie działanie mają żele chłodzące dla sportowców?

Żel chłodzący dla sportowców występuje w formie maści lub kremu i może być stosowany jako środek przeciwbólowy, przeciwobrzękowo na opuchliznę. Przy stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach, zwichnięciach czy uszkodzeniach stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł, warto stosować opatrunki z żelu chłodzącego.

Czytaj dalej