Nasza historia

ASEPTA: ponad 70 lat historii!

LABORATOIRES Historia ASEPTA jest ściśle związana z Księstwem Monako, a zwłaszcza z jego kasynem. Pod koniec lat trzydziestych niektórzy Krupierzy z Casino Monte Carlo złożyli dosyć oryginalną prośbę do Henri ADAM, farmaceuty z siedzibą w Monako: aby stworzył dla nich krem ​​na obolałe stopy. Rzeczywiście, ci Krupierzy, którzy stali godzinami na dywanach Kasyna, potrzebowali skutecznego środka, aby ukoić ból.

Henri ADAM stworzył formułę z kojącej rośliny zwanej achillea (krwawnik). W 1947 roku znak towarowy Akileïne® został opatentowany i tworzenie legendy mogło się zacząć!

W tym czasie zespół założycielski zostaje powiększony o Henri MAS’a, przyjaciela z dzieciństwa Paula LACROIX’a. Początki LABORATOIRES ASEPTA były powolne ze względu na wczesny okres powojenny, w którym niewielu konsumentów zwracało uwagę na produkty zapewniające komfort. Jednak Paulowi LACROIX i Henri MAS udało się sprzedać swoje produkty w aptekach na Riwierze, a następnie w Paryżu i Strasburgu. Osiągnęli również popyt na swój produkt w czasie gorszego okresu gospodarczego we Francji.

W 1952 roku ASEPTA stworzyła VITA CITRAL®, markę produktów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni. Ta nowa linia zaczęła urozmaicać działania laboratorium, które zdecydowały się uruchomić kolejną serię 20 lat później: ECRINAL® do pielęgnacji włosów, rzęs i paznokci. Pielęgnacja skóry nie została odstawiona na bok dzięki stworzeniu kolejnej już marki COUP D’ECLAT® w 1977 roku z niesamowitym produktem do liftingu, czyli ampułkami piękna!

Dzisiaj LABORATOIRES ASEPTA produkuje ponad 6 milionów sztuk produktów rocznie i stali się istnymi liderami we francuskich aptekach w zakresie pielęgnacji stóp z produktami marki AKILEÏNE® oraz pielęgnacji paznokci z marką ECRINAL®.

Ponad 70 lat po ich powstaniu, LABORATOIRES ASEPTA, zawsze niezależna i zarządzana przez potomków założycieli, nadal jest ważną grupą produkującą wiele linii dermo-kosmetycznych w Księstwie Monako.

Firma zatrudnia około 200 osób w najnowocześniejszych laboratoriach w Księstwie Monako. Firma respektuje wszystkie międzynarodowe standardy kosmetyczne. Produkty ASEPTA są dostępne w ponad 60 krajach, na 5 kontynentach dzięki sieci lokalnych dystrybutorów poszerzonych o 5 spółek zależnych w Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Tunezji i Kanadzie.