Nasza historia

ASEPTA: ponad 70 lat historii!

Historia LABORATOIRES ASEPTA jest ściśle związana z Księstwem Monako. A dokładniej ze znajdującym się tam kasynem. Pod koniec lat trzydziestych grupa krupierów z Casino Monte Carlo złożyła dość oryginalną prośbę do lokalnemu farmaceucie. Pan Henri ADAM miał stworzyć dla nich krem na zmęczone i obolałe stopy, ponieważ wielogodzinna praca na stojąco powodowała, że ból był znaczny.

Henri ADAM podjął się tego zadania i stworzył formułę z kojącej rośliny zwanej achillea (krwawnik). W 1947 roku znak towarowy Akileïne® został opatentowany i tworzenie legendy mogło się zacząć! W tym czasie powiększył się także zespół założycielski firmy. Dołączył do niego Henri MAS oraz Paul LACROIX.

Okres powojenny sprawił, że w początkowych latach LABORATOIRES ASEPTA rozwijało się spokojnie. Duży wpływ na to miał fakt, iż w tym czasie konsumenci skupiali się bardziej na produktach gwarantujących przeżycie niż na takich, które miały sprawić, że będzie ono bardziej komfortowe. Pomimo to LACROIX oraz MAS sprzedali swoje produkty w aptekach na Riwierze, a także Strasburgu oraz samym Paryżu. A to sprawiło, że pomimo niekorzystnego okresu w gospodarce udało im się stworzyć popyt na produkowane kosmetyki.

W 1952 roku ASEPTA stworzyła linię VITA CITRAL® obejmującą produkty do pielęgnacji dłoni. Na kolejną serię trzeba było jednak czekać aż 20 lat. Powstała marka ECRINAL®, w której znaleźć można produkty do włosów, rzęs i paznokci. W 1977 roku ASEPTA wypuściła kolejną linię tym razem przeznaczoną do skóry COUP D’ECLAT®. Podbiła ona seria klientów wyjątkowymi ampułkami piękna służącymi do bezinwazyjnego liftingu.

ASEPTA dzisiaj

Obecnie LABORATOIRES ASEPTA produkuje ponad 6 milionów sztuk produktów rocznie, co daje firmie niekwestionowaną pozycję lidera. A marki AKILEÏNE® (pielęgnacja stóp) oraz ECRINAL® (produkty do paznokci) są najczęściej wybierane przez francuskich konsumentów, jeśli chodzi o dermokosmetyki apteczne.

Ponad 70 lat od powstania LABORATOIRES ASEPTA niezmiennie jest zarządzana przez potomków pierwszych założycieli, dzięki czemu zachowała niezależność. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jesteśmy ważną grupą kosmetyczną w Księstwie Monako.

Firma obecnie zatrudnia około 200 osób. Respektujemy wszystkie międzynarodowe standardy kosmetyczne. A produkty ASEPTA są dostępne w ponad 60 krajach, na 5 kontynentach dzięki sieci lokalnych dystrybutorów poszerzonych o 5 spółek zależnych znajdujących się w Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Tunezji i Kanadzie.