Czym smarować twarz trądzikową?

Osoby mające cerę trądzikową, muszą szczególnie dbać o dobór odpowiednich kosmetyków. Niewłaściwie wykonana pielęgnacja, produkty zbyt wysuszające skórę czy też podrażniające ją, mogą szybko przynieść nam efekty odwrotne do tych, które chcieliśmy uzyskać. Warto podkreślić, że trądzik jest problemem dotykającym nie tylko młodzież, lecz także dorosłych. Jak należy z nim walczyć?

Najważniejsze zasady pielęgnacji cery trądzikowej

Jeszcze zanim przejdziemy do nakładania na twarz trądzikową kremów, konieczne jest jej odpowiednie oczyszczenie z nadmiaru sebum, potu oraz innych zanieczyszczeń sprzyjających rozwojowi wykwitów. Ważną kwestię stanowi też to, aby przed nałożeniem kremu użyć toniku, który pozwoli na przywrócenie skórze odpowiedniego pH i zahamuje nieco rozwój bakterii.

Warto jednak przy tym pamiętać, że jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji cery trądzikowej jest nałożenie odpowiedniego kremu, który właściwie ją odżywi, nawilży i ograniczy wydzielanie sebum. Oprócz tego musimy pamiętać o regularnym stosowaniu maseczek, a także, jeśli uda nam się pozbyć wykwitów — odpowiednio dobranych peelingów.

Po jakie kosmetyki sięgać, aby właściwie dbać o twarz trądzikową?

Jeśli chcemy zadbać o skórę trądzikową, powinniśmy zdecydować się na zakup kremu dostosowanego do jej potrzeb. Szczególnie dobrze w przypadku tak wymagającej cery zdadzą egzamin dermokosmetyki do twarzy. W nich znajdziemy wyłącznie przebadane składniki, które łagodzą zaczerwienienia i podrażnienia, pomagając też w pozbyciu się trądziku. Dobrze, jeśli znajdziemy w nich również składniki nawilżające, co pomoże przywrócić skórze równowagę, a tym samym ograniczyć wydzielanie sebum. Tego rodzaju kosmetyki nie zatykają porów i pielęgnują nawet bardzo wymagającą skórę.