Dermokosmetyki. Co to takiego?

Dermokosmetyki to produkty łączące w sobie cechy zwykłych kosmetyków i substancji biologicznie aktywnych, dzięki czemu mogą być wykorzystywane pomocniczo w leczeniu różnych schorzeń, takich jak trądzik pospolity, egzema, przebarwienia czy łupież. Produkowane są w wyspecjalizowanych laboratoriach we współpracy specjalistów farmacji, chemii i dermatologów, gdzie poddaje się je licznym testom potwierdzającym skuteczność działania. Do dermokosmetyków zaliczamy produkty stosowane miejscowo takie jak kremy, maści czy żele, np. Akileine PRO Krem wzmacniający paznokcie.

Co zawierają w swoim składzie dermokosmetyki?

Dermokosmetyki zawierają liczne substancje odżywcze takie jak witaminy, mikroelementy, lipidy i ekstrakty z ziół. Składniki te stosowane w zbilansowanych stężeniach mogą mieć działanie zbliżone do leków. Ponadto kosmetyki apteczne pozbawione są wszelkich środków drażniących, olejków eterycznych, sztucznych barwników oraz konserwantów, dzięki czemu cechują się właściwościami hipoalergicznymi i mogą być stosowane z powodzeniem u osób z nadwrażliwością, atopowym zapaleniem skóry, dzieci czy kobiet w ciąży.

Dermokosmetyki często są bezbarwne i bezwonne, ale nie jest to regułą. Ponadto mogą z nich korzystać osoby zdrowe w celu poprawy złego stanu odżywienia skóry i jej wyglądu, ponieważ oprócz podstawowych właściwości leczniczych kosmetyki apteczne cechują świetne parametry nawilżające, łagodzące, odżywiające, fotoochronne czy przeciwzapalne.

Dermokosmetyki są bogate w witaminę A, C i E, posiadające zdolność do neutralizacji wolnych rodników. Hamują one procesy starzenia się komórek, wpływając pozytywnie na opóźnienie procesu powstawania zmarszczek. Ponadto selen, magnez, cynk, żelazo to mikroelementy, które odpowiedzialne są za procesy metaboliczne zachodzące w skórze i przyśpieszają gojenie. Niedobór substancji aktywnych biologicznie skutkuje upośledzeniem funkcji ochronnych skóry i może zaostrzać objawy chorób zapalnych. Dermokosmetyki to ulga dla naszej zmęczonej skóry.