Dermokosmetyki przydatne w walce ze zmarszczkami

Zmarszczki to naturalny proces starzenia się skóry, który rozpoczyna się już około 20. roku życia każdego człowieka. Utrata jędrności cery jest trudną do zaakceptowania przez kobiety perspektywą, dlatego większość z nich poświęca temu zagadnieniu sporo czasu, czytając i dowiadując się o coraz to nowszych specjalistycznych kremach obiecujących zahamowanie procesu starzenia się skóry. Jednak sama pielęgnacja od zewnątrz nie wystarczy – do zachowania pięknej cery potrzebna jest przede wszystkim zbilansowana dieta oraz co najważniejsze – prawidłowe nawodnienie organizmu.

Jakie kosmetyki przeciwzmarszczkowe wybrać?

Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem ogromnej liczby specyfików do pielęgnacji twarzy. Fakt ten, wbrew pozorom, nie ułatwia wcale wyboru odpowiedniego kosmetyku, zwłaszcza nowym klientom, którzy nie wiedzą jeszcze, jakich składników szukać należy w składzie dobrego kremu. Dobrą opcją dla każdego, kto rozpoczyna dopiero przygodę z tego typu produktami, są dermokosmetyki anti-aging, które dostępne są pod postacią kilku formuł o różnorodnym zastosowaniu. 

Kremy ze wspomnianej serii przeciwzmarszczkowej wyróżniają się doskonałym stopniem nawilżania i obecnością peptydów likwidujących skutecznie kurze łapki i inne mniejsze zmiany skórne. Aby wzmocnić efekt działania kremu, przed jego aplikacją warto zastosować również specjalistyczny peeling enzymatyczny z tej samej linii produktów. Preparat o działaniu złuszczającym zaleca się używać od 1 do 2 razy w ciągu tygodnia, co ma zapewnić skórze promienny i zdrowy wygląd. 

Dopełnienie kuracji przeciwzmarszczkowej stanowi serum do twarzy, którego codzienna aplikacja zwalcza problemy takie jak opuchlizna, cienie i zmarszczki. Jeszcze bardziej zaawansowaną formą pielęgnacji cery dojrzałej jest wmasowywanie w twarz zawartości ampułek z morskim kolagenem. Taki zabieg trwa zaledwie 24 dni i zapewnia powalające efekty. Po kuracji kolagenem twarz staje się wysmuklona i jędrna, a zmarszczki niemal niewidoczne.