Główne objawy starzenia się skóry

Skóra każdego człowieka ulega procesom starzenia. Choć u niektórych osób pierwsze objawy zauważymy szybciej, a u innych nieco później, każdy będzie musiał się z tym zmierzyć. Warto jednak podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja wprowadzona we właściwym momencie może pomóc w znacznym zmniejszeniu widoczności oznak starzenia się skóry. Jaka? Po czym poznać, że cera ulega działaniu upływającego czasu?

Starzenie się skóry — jak je rozpoznać?

Wraz z wiekiem, organizm produkuje znacznie mniej keratynocytów, fibroblastów oraz melanocytów. To z kolei powoduje, że skóra zmienia swój wygląd. Wpływ na to ma też ograniczona ilość kwasu hialuronowego, a także włókien kolagenowych, z czym również mamy do czynienia, gdy cera zaczyna się starzeć. Po czym rozpoznać ten proces? Przede wszystkim można zaobserwować pierwsze zmarszczki z reguły w okolicy ust oraz oczu. Oprócz tego skóra traci swoją elastyczność i grubość.

Często na starzejącej się skórze zauważalne są przebarwienia. Warto także podkreślić, że nierzadko zmianie ulega kształt twarzy. Najczęściej tego rodzaju objawy zaczynają być widoczne po 25. roku życia, jednak trzeba pamiętać, że u każdego mogą one wystąpić w innym czasie i z odmiennym natężeniem.

Co stosować na zmniejszenie oznak starzenia się skóry?

To, jak szybko cera zyska pierwsze oznaki mijającego czasu oraz w jakim tempie będzie przebiegać ten proces, w znacznej mierze zależy od stosowanej pielęgnacji. Dobrze zainwestować w dobry krem przeciw starzeniu się skóry, który odpowiednio ją odżywi, nawilży i wygładzi zmarszczki. Warto także wybrać serum zapewniające cerze blask i zdrowy wygląd. Oprócz tego dobrze postawić na produkty do pielęgnacji ust oraz skóry wokół oczu dbające o najdelikatniejsze części twarzy.