Jak dodać blasku skórze twarzy? Przegląd kosmetyków rozświetlających

Gładka, rozświetlona skóra twarzy to efekt zdrowego stylu życia i właściwej pielęgnacji. Makijaż może przykryć niektóre jej mankamenty, jednak jeśli chcesz mieć naprawdę zdrową i piękną cerę, zadbaj o jej ogólną kondycję. Przedstawiamy podstawowe zasady pielęgnacji krok po kroku.

Szara, matowa skóra może być efektem przemęczenia, braku witamin lub nadmiaru używek. Wypoczynek i zdrowa dieta to jednak nie wszystko. Każdego dnia cera jest narażona na zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie UV czy brak odpowiedniego nawilżenia powietrza wewnątrz budynków. Dlatego niezwykle ważne jest zarówno oczyszczanie skóry, jak i nawilżanie oraz odżywianie jej odpowiednimi kosmetykami rozświetlającymi do twarzy.

Jak prawidłowo dbać o cerę na co dzień?

Pierwsza zasada, o której musisz pamiętać, to dokładne zmywanie makijażu. Dzięki temu pory nie będą zatkane, a skóra będzie mogła „oddychać”. Najlepiej używać do tego celu preparatów z wyciągami roślinnymi takich jak pianka do usuwania makijażu Oxygenating make-up remover foam. By usunąć resztki martwego naskórka i przyspieszyć regenerację, warto sięgnąć przynajmniej raz w tygodniu po preparat peeligujący. Godne polecenia są kosmetyki, których działanie opiera się na przykład na łupinach orzechów lub pestek. Obowiązkowo stosuj nawilżający krem do twarzy. Warto wybrać taki, który ma właściwości przeciwstarzeniowe i regenerujące, oparte na działaniu naturalnych substancji.

Jakie kosmetyki szybko rozświetlą cerę?

Aby poprawić kondycję cery i przywrócić jej młodzieńczy blask, warto stosować maski, na przykład maskę rozświetlającą do twarzy Radiant Complexion Mask. Bogactwo wyciągów roślinnych, m.in. z nostrzyka, aloesu, i imperaty cylindrycznej zostało tu połączone z działaniem prowitaminy B5 oraz kwasu hialuronowego. Prawdziwy przebój wśród kosmetyków rozświetlających to tzw. ampułki piękna, zawierające witaminy i substancje roślinne, których efekt jest niemal natychmiastowy. Skóra wygląda jak po liftingu. Zmarszczki zostają wygładzone, a cera zyskuje promienny wygląd.