Jak działają lakiery przeciwgrzybiczne?

Grzybica paznokci dotyka coraz większą liczbę osób. Wbrew obiegowym opiniom nie musi wiązać się z brakiem higieny lub warunkami środowiskowymi. Jest to problem, który może dotknąć niemal każdego. Chcąc skutecznie poradzić sobie z grzybicą, należy stosować specjalistyczne preparaty lecznicze, gdyż samo zwiększenie dbałości o higienę może nie być wystarczające. Poza lekami doustnymi warto także stosować lakiery przeciwgrzybiczne.

Jak leczy się grzybicę?

Chcąc skutecznie zwalczyć grzyby pojawiające się pod paznokciami, często trzeba uciec się do wizyty u lekarza. Zazwyczaj dostaje się wtedy specjalistyczne leki doustne z substancjami aktywnymi, które niszczą grzyby. Niekiedy stosuje się jednak jedynie środki do aplikowania zewnętrznego, nierzadko jako uzupełnienie kuracji lekami doustnymi. Preparaty takie jak lakiery przeciwgrzybiczne aplikuje się dość łatwo, gdyż wystarczy nałożyć je na paznokcie. Schną zaledwie kilkadziesiąt sekund, a jedynym ograniczeniem jest to, że przez kilka godzin nie należy myć rąk.

W jaki sposób lakier przeciwgrzybiczny zwalcza grzyby?

Samo działanie preparatów przeciwgrzybicznych pozwala na bardzo skuteczne pozbycie się problemu poprzez kompleksowe zniszczenie nie tylko samych grzybów, ale także ich form przetrwalnikowych. Lakiery są rozpuszczalne w wodzie, przez co łatwo wchłaniają się w głąb paznokcia. Następnie substancje aktywne wiążą się z grzybami, a także zarodnikami grzybów, skutecznie niszcząc je od środka i uniemożliwiając przetrwanie. Dzięki takiemu działaniu lakiery przeciwgrzybiczne są preparatami wyjątkowo skutecznymi. Idealnie sprawdzą się zarówno do samodzielnego stosowania, jak i wraz ze specjalistycznymi lekami doustnymi.