Kolagen to substancja białkowa, która jest naturalnie wytwarzana przez ludzki organizm. Kolagen odpowiada za rozrost różnych struktur i ma wpływ na jędrność oraz elastyczność skóry. Niestety z biegiem czasu poziom kolagenu zaczyna się zmniejszać i warto rozpocząć jego suplementację. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób kolagen działa na skórę twarzy i jakie są efekty suplementacji.
Na czym polega działanie kolagenu na skórę twarzy?
Kolagen to białko budulcowe, które jest również obecne w skórze twarzy człowieka. Włókna kolagenu tworzą w skórze wiązania, które sprawiają, że skóra twarzy jest elastyczna i jędrna. Odpowiednia ilość kolagenu sprawia, że skóra utrzymuje też odpowiednie napięcie i zachowuje młody wygląd. Co więcej, kolagen jest też niezbędny w naturalnym procesie odbudowy warstw skóry. Oznacza to, że bierze udział w usuwaniu starego naskórka i poprawia wygląd skóry. Należy jednak pamiętać o tym, że po pewnym czasie poziom kolagenu w skórze się zmniejsza. W takim przypadku warto rozpocząć suplementację kolagenu w formie ampułek. Ważne jest też stosowanie zbilansowanej diety i spożywanie produktów, które są bogate w kolagen.
Jakie są efekty ze stosowania kolagenu?
Systematyczna suplementacja kolagenu w ampułkach może przynieść wiele korzyści. Jedną z nich jest opóźnienie procesu starzenia, wysmuklenie i ujędrnienie twarzy. Kolagen w ampułkach sprawia też, że skóra twarzy jest rozświetlona i wygląda młodziej. Co więcej, suplementacja kolagenu przyczynia się też do zwiększenia nawilżenia skóry twarzy i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo kolagen przyspiesza gojenie otarć, oparzeń, a nawet opryszczek. Ponadto umożliwia wyrównanie koloryty skóry i pozbycie się nieestetycznych przebarwień.