Jak pielęgnować skórę wrażliwą i odczynnikową?

Skóra wrażliwa oraz odczynnikowa jest wymagająca oraz potrzebuje szczególnej pielęgnacji, dopasowanej stricte do jej charakterystyki. Również z tego powodu potrzebne są odpowiednie kosmetyki, które odpowiednio o nią zadbają. O jakie dokładnie preparaty chodzi i na jakie składniki w kosmetykach warto zwrócić uwagę?

Bezpieczne preparaty

Skóra wrażliwa oraz odczynnikowa ma znacznie niższą tolerancję na substancje drażniące zawarte w wielu kosmetykach do pielęgnacji. Dlatego też trzeba zwrócić szczególną uwagę na składy takich preparatów, aby odpowiadały one na jej potrzeby. Z tego powodu w przypadku skóry wrażliwej najlepiej sprawdzą się łagodne i bezpieczne środki, najlepiej przebadane przez ekspertów dermokosmetyki o sprawdzonym działaniu.

Unikanie nadmiaru

Taka cera źle znosi także nadmiar czynników zewnętrznych i to również tych pochodzących z kosmetyków do pielęgnacji. Zdecydowanie lepiej więc postawić na kilka sprawdzonych preparatów, czyli środek do demakijażu, toner, a także wysokiej jakości krem pielęgnujący. Niezbędne będzie dodatkowo serum, przy czym także przeznaczone do cery wrażliwej oraz odczynnikowej. Podstawą codziennego rytuału musi być też nałożenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF +50, gdyż taka skóra jest szczególnie narażona na negatywne działanie promieniowania UV.

Konieczne nawilżenie

Cera wrażliwa bywa także odwodniona. Dlatego też warto szukać kosmetyków zawierających w swoich składach kwas hialuronowy, skwalan, a także mocznik, które wspomagają wiązanie wody oraz zmiękczają i uelastyczniają cerę. Dobrze sprawdzi się też mniej znana laikom betaina, która dodatkowo ochrania skórę przed czynnikami chemicznymi oraz mechanicznymi, co jest szczególnie istotne właśnie w przypadku cery wrażliwej.

Jeśli poszukujesz bezpiecznych oraz silnie pielęgnujących kosmetyków do skóry wrażliwej oraz odczynnikowej, sprawdź naszą bogatą ofertę produktową. Od ponad 70 lat produkujemy dermokosmetyki, o których jakość dba nasz zespół doświadczonych chemików i farmaceutów działających w Księstwie Monako.