Jak radzić sobie z uczuciem ciężkich nóg?

Uczucie ciężkich nóg może się pojawić po długotrwałym siedzeniu lub staniu i najczęściej jest ono wynikiem przemęczenia. Jednak zdarza się, że uczucie ciężkich nóg pojawia się regularnie i utrudnia codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku warto skorzystać ze sprawdzonych kosmetyków. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie wyjaśniamy, jak można się pozbyć uczucia ciężkich nóg.

Jakie kosmetyki pomogą pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

Długotrwałe siedzenie lub stanie w jednej pozycji jest niekorzystne dla nóg i może powodować uczucie ciężkości. Uczucie ciężkości nóg ma często związek z niewydolnością żylną, dlatego też warto wówczas skonsultować się z lekarzem i rozpocząć kurację sprawdzonymi kosmetykami podologicznymi. Dobrym wyborem będzie specjalny żel PHYTOGEL, który przeciwdziała uczuciu ciężkości, dzięki tonizującym i kojącym składnikom aktywnym. Polecanym kosmetykiem jest też spray chłodząco-udrażniający, który niweluje przykre uczucie ciężkości nóg. Dodatkowo kosmetyki podologiczne sprawiają, że skóra nóg jest gładka i nawilżona.

Jakie są inne sposoby na pozbycie się uczucia ciężkich nóg?

Jak już wiadomo, dobór odpowiednich kosmetyków podologicznych może zniwelować uczucie ciężkości nóg. Należy jednak pamiętać o tym, że kosmetyki te będą najbardziej skuteczne w połączeniu z dodatkową dawką ruchu. Ważne jest, aby po kilku godzinach siedzenia się przejść i aktywować mięśnie do pracy. Codzienny ruch w połączeniu z żelami podologicznymi zapobiegnie też zastojowi krwi i limfy. Równie ważne jest też systematyczne nawadnianie się i picie dużej ilości wody. Dzięki temu będzie można pozbyć się nadmiaru opuchlizny z nóg. Zalecane są też częste masaże nóg przy użyciu olejków i kremów podologicznych.