Jakie działanie mają żele chłodzące dla sportowców?

Żel chłodzący dla sportowców występuje w formie maści lub kremu i może być stosowany jako środek przeciwbólowy, przeciwobrzękowo na opuchliznę. Przy stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach, zwichnięciach czy uszkodzeniach stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł, warto stosować opatrunki z żelu chłodzącego.

Jakie działanie mają żele chłodzące dla sportowców?

Sportowcy narażeni są na różne urazy: zwichnięcia, stłuczenia, skręcenia kostki stawowej czy uszkodzenia mięśni, ścięgien i wiązadeł.  Powodem tego rodzaju urazów jest zazwyczaj przebywanie przez długi czas w jednej pozycji. Niekiedy amatorzy doznają uszczerbku z powodu przystąpienia do ćwiczeń, bez rozgrzewki. Przyczyn może być znacznie więcej, ale niezależnie od nich powstaje uraz, który może być bardzo poważny. Zazwyczaj towarzyszy mu ból i obrzęk, więc warto stosować żele chłodzące z LABORATOIRES ASEPTA, które przynoszą ulgę. Rolą maści, kremu i opatrunku żelowego jest uśmierzenie bólu i zmniejszenie opuchlizny. Niemniej jednak należy udać się do specjalisty, by sprawdził, jak poważny jest uraz i zastosował terapię.

Jaki żel chłodzący przeznaczony jest dla sportowców?

Żel chłodzący można stosować nie tylko przy urazach, ale intensywnych ćwiczeniach, ponieważ regeneruje kończynę. Szybko się wchłania i skutecznie pomaga na ból. CLEAN – sportowy żel do kąpieli oczyszcza ciało i włosy. Usuwa pot po wysiłku sportowym, jednocześnie regenerując organizm. Działa orzeźwiająco i energetyzująco. W składzie produktu są cytrusy i sole mineralne. ICE COOL GEL z kolei zapewnia intensywny i natychmiastowy efekt chłodzenia na skórze, który trwa do jednej godziny. Należy go nakładać na wybrane miejsca. Zawiera takie składniki jak: alkohol, arnikę górską, kamforę, enoksolon, mleczan mentylu, mentol. Żele chłodzące są doskonałe, ale zawsze warto pamiętać, że poważne urazy prowadzą do komplikacji, dlatego każdy sportowiec, zawodowy i amator, musi dbać o swoje zdrowie.