Jakie kosmetyki są bezpiecznie dla diabetyków?

Stopa cukrzycowa jest schorzeniem, które negatywnie oddziałuje na skórę. Jednak regularne stosowanie odpowiednich dermokosmetyków pozwala na uniknięcie dyskomfortu i poważnych problemów skórnych, Które to są?

Problemy diabetyków

Choroba cukrzycowa powoduje zmiany skórne, nadmiernie ją przesuszając i czyniąc bardzo wrażliwą. W wyniku tego zaczyna się łuszczyć i powstają zrogowacenia. Zwalczanie problemu bazuje na dogłębnym nawilżeniu naskórka, jego oczyszczani oraz regeneracji. W ten sposób stopy stają gładkie, dobrze prezentują oraz co ważne przestają być nadwrażliwe. Firma Laboratoires Asepta Monaco oferuje produkty dla diabetyków takie jak AKILDIA® MULTI-PROTECTIVE CREAM – krem ochronny, AKILDIA® FOOTWASH LOTION – emulsja do mycia stóp oraz AKILDIA® FOOTBATH OIL – olejek do kąpieli stóp. Autorskie rozwiązania są niezwykle skuteczne. Warto wybierać atestowane i sprawdzone kosmetyki, które wykorzystywane są w gabinetach podologicznych. Wówczas zyskamy pewność, że leczenie przyniesie odpowiedni skutek.

Kosmetyki dla diabetyków

Produkty do pielęgnacji stóp dedykowane diabetykom to rozmaite maści regenerujące, olejki i kremy. W grupie tej znajdziemy także balsamy i żele do mycia. Zawartość mocznika sprawia, że skóra się lepiej wygładza i mocno nawilża. Duża część produktów dla chorych na stopę cukrzycową zawiera mikrosrebro czy inne składniki o działaniu przeciwgrzybicznym lub antybakteryjnym. Poza regeneracją wzmacniają i odświeżają skórę oraz zapobiegają jej łuszczeniu i przesuszeniu. Priorytetem jest wzmocnienie naskórka w związku z tym, że wszelkie jego uszkodzenia u cukrzyków goją się o wiele trudniej. To z kolei sprzyja występowaniu infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych. Warto zauważyć, że propozycje dla diabetyków są kompleksowo przygotowane. Należy stosować je regularnie i bardzo starannie nanosić na stopy. W ten sposób uzyskamy trwały efekt pięknych i zdrowych stóp. Co ważne, naskórek nie będzie tak podatny na czynniki zewnętrzne.