Kosmetyki polecane do skóry suchej

Sucha skóra jest powszechnym problemem, który najczęściej pojawia się w okresie jesienno-zimowym. Ujemne temperatury, mróz i silny wiatr to czynniki, które niekorzystnie działają na skórę i mogą ją podrażniać. W efekcie skóra robi się szorstka i zaczerwieniona. Jakie kosmetyki warto stosować do suchej skóry twarzy i rąk? Jaki powinien być skład kosmetyków do suchej skóry? Sprawdź odpowiedzi na te pytania poniżej.

Jakie kosmetyki warto stosować do suchej skóry twarzy i ciała?

Sucha skóra charakteryzuje się brakiem odpowiedniego poziomu nawilżenia, co może prowadzić do uczucia ściągnięcia i napięcia skóry. Ważne jest, aby w takiej sytuacji stosować odpowiednie kosmetyki, które nie tylko nawilżą, ale też wygładzą skórę. Dobrym wyborem mogą się okazać suche olejki do ciała, których skład jest oparty na parafinie i olejach roślinnych. Dzięki temu po nałożeniu skóra jest silnie nawilżona i nie pozostaje na niej lepka warstwa. Ważne jest też, aby systematycznie stosować nawilżające i złuszczające kremy do twarzy. Bazują one na kwasie hialuronowym i naturalnych olejach, które sprawiają, że skóra jest odżywiona i odświeżona.

Dlaczego warto stosować kosmetyki nawilżające i balsamy do rąk?

Sucha skóra często pojawia się też na dłoniach. Dlatego też warto regularnie stosować specjalne kremy i balsamy do rąk, które zapewniają odpowiednie nawilżenie skórze i sprawiają, że staje się ona gładka. Co więcej, kremy i balsamy do rąk mają też działanie zmiękczające i ochronne. Dzięki temu skóra jest skutecznie zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Warto też wspomnieć o tym, że naturalne składniki zawarte w kremach nawilżających są bezpieczne dla skóry wrażliwej i nie powodują podrażnień.