Kremy przeciwzmarszczkowe do stosowania na rękach

Procesy starzenia się skóry z czasem dotykają każdego człowieka. W pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skupiamy się na twarzy, często zapominając, że upływ czasu widać również na dłoniach. Jak temu przeciwdziałać? Warto stosować kremy przeciwzmarszczkowe do rąk, które poprawią wygląd skóry, opóźnią pojawienie się oznak starzenia, a także zmniejszą widoczność przebarwień. 

Oznaki starzenia się skóry najbardziej widać… na rękach

Dłonie codziennie narażone są na czynniki zewnętrzne, które bardzo im szkodzą. To dlatego w pewnym wieku właśnie po kondycji rąk można oszacować wiek. Skóra dłoni ma kontakt z drażniącymi detergentami, mydłem, wodą, a to powoduje odzieranie jej z ochronnej warstwy lipidowej. Nie bez znaczenia są także warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne. 

Aby zachować dłonie na dłużej w dobrym stanie, warto pamiętać o stosowaniu kremów do rąk. Odpowiednie nawilżenie i ochrona to podstawa w pielęgnacji dłoni, których skóra wbrew pozorom jest delikatna. Działanie prewencyjne to jedna kwestia, ale nawet w przypadku, gdy oznaki starzenia już się pojawiły, można poprawić wygląd skóry dłoni. 

Kremy przeciwzmarszczkowe do rąk – nawilżenie i odżywienie

Kremy przeciwzmarszczkowe do rąk to preparaty, które nie tylko nawilżają, ale również działają na skórę dogłębnie i bardziej intensywne. Jest to zasługą specjalnie dobranych substancji aktywnych. W skutecznych kremach znajdzie się gliceryna i oleje roślinne, które przywracają nawilżenie oraz głęboko odżywiają. Niezbędne są również filtry UVA/UVB, zapewniające odpowiednią ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Warto także poszukiwać składników, które mogą zmniejszyć widoczność śladów pigmentacji. Whitesphere Premium™ oraz Iparzine®-4A to substancje, które przywracają jędrność skórze dłoni, jak również w ciągu ośmiu tygodni regularnego stosowania produktu zmniejszają o połowę widoczność przebarwień.