Najlepsze suche olejki do ciała

Suche olejki do ciała są świetną alternatywą dla innych kosmetyków – przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do pozostałych olejków nie pozostawiają uczucia tłustości na skórze. Co za tym idzie – nie zostawiają również plam na ręcznikach czy ubraniach. Suche olejki tworzą warstwę ochronną na skórze, zapobiegając utracie nawilżenia. Olejek można stosować po kąpieli, samodzielnie, lub po uprzedniej aplikacji kremu/balsamu.

Najlepsze suche olejki do ciała – top 3

Suche olejki wyróżniają się naturalnym składem.  Oto lista najlepszych dla naszej skóry suchych olejków:

  1. Suchy olejek arganowy – to kosmetyk powstały na bazie orzechów z drzew marokańskich. Zapewnia skórze nawilżenie
    i odżywienie. Olejek działa szybko, nie pozostawiając tłustych śladów na skórze.
  2. Olejek rycynowy – stworzony dla skóry suchej. Jest idealny dla osób, które nie potrafią poradzić sobie z suchością skóry innymi metodami – regularne stosowanie olejków rycynowych pomoże zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry
  3. Olejek migdałowy – działa odżywczo, zawiera dużo witamin, między innymi witaminę E, A, D. Ponadto chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Jak stosować suche olejki?

Suchy olejek można stosować na ciało, twarz i włosy. Istnieje kilka sposobów na stosowanie olejku – jednym z nich jest dodanie kilku kropli do żelu pod prysznic. Można również olejek stosować na suchą skórę po kąpieli, a jeżeli potrzebujemy mocnego nawilżenia można nałożyć na skórę krem nawilżający, a na to nałożyć jeszcze olejek.

Zalety suchych olejków do ciała

Przede wszystkim wchłaniają się znacznie szybciej niż inne kosmetyki, więc jest to idealny wybór dla niecierpliwych. Suche olejki odznaczają się pięknymi zapachami, a dodatkowo – pięknie podkreślą letnią opaleniznę. Wiele suchych olejków ma zastosowania nie tylko do ciała, ale również do włosów – idealnie sprawdzą się do nawilżenia końcówek.