Różnice między dermokosmetykami a kosmetykami zwyczajnymi.

Dermokosmetyki to preparaty apteczne, które zawierają w swoim składzie substancje lecznicze. Ich skład dostosowany jest w terapii najczęściej występujących problemów skórnych. Wykorzystywane są pomocniczo w leczeniu między innymi trądziku, fotoalergii, atopowego zapalenia skóry, łupieżu, przebarwień pigmentacyjnych, nadwrażliwości i egzemy.

Właściwości hipoalergiczne i lecznicze

Oprócz klasycznych zdolności nawilżających, łagodzących, przeciwzapalnych, dermokosmetyki posiadają własności hipoalergiczne, dlatego chętnie stosowane są przez osoby z nadwrażliwością na substancje takie, jak olejki eteryczne, sztuczne barwniki i substancje drażniące zawarte w większości ogólnodostępnych popularnych linii kosmetyków. Dermokosmetyki ze względu na swój skład sprzedawane są w aptekach i rzadko można spotkać je na półkach drogerii czy osiedlowych sklepów.

Dermokosmetyki są najczęściej bezzapachowe i bezbarwne, o recepturze opartej na substancjach naturalnych, ziołach, bogate w witaminy, minerały i lipidy niezbędne do utrzymania dobrego stanu skóry. Dzięki temu dermokosmetyki charakteryzują się właściwościami antyoksydacyjnymi oraz hamują proces nadmiernego starzenia się skóry. Ponadto często wyposażone są w filtr UV ograniczające szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Wśród dermokosmetyków możemy znaleźć: kremy przeciwzmarszczkowe, kosmetyki do pielęgnacji brwi i rzęs, balsamy do ust, antyperspiranty i wiele innych.

Nie ma przeciwwskazań do tego, żeby dermo kosmetyki stosowane były również przez osoby zdrowe dbające o swój wygląd. Mnogość substancji odżywczych przy regularnym stosowaniu wpływa pozytywnie na każdą skórę i przywraca jej naturalny wygląd.

Dermokosmetyki powstają we współpracy z dermatologami i produkowane są z najwyższą starannością, w sterylnych warunkach i zachowaniem ścisłych norm jakościowych, dzięki czemu jest to produkt bezpieczny, z potwierdzoną skutecznością działania. Stają się one dzięki licznym zaletom coraz bardziej popularne i chętnie stosowane jako zamiennik produktów używanych na co dzień. Mimo wyższej ceny korzyści płynące z ich stosowania są na tyle duże, że stają się produktem coraz bardziej docenianym przez konsumentów.