Skąd biorą się egzemy i jak sobie z nimi radzić?

Egzema jest stanem zapalnym skóry.  Wypryski na twarzy, dłoniach, nogach i tułowiu mogą pojawić się u pacjentów chorujących na wiele schorzeń, ale często przyczyną jest spożywanie niektórych pokarmów lub niesprzyjający klimat w pomieszczeniu. Jest bardzo problematyczna, ponieważ występuje m.in. swędzenie.

Czym są egzemy?

Egzemy to inaczej wypryski na skórze, które są bardzo nieprzyjemne i dokuczliwe. Występują takie objawy jak: swędzenie, pieczenie, rany, nadmierna suchość, zaczerwienienie, obrzęk, opuchlizna, ból, w tych miejscach, w których skóra jest dość wiotka i podatna na działanie toksycznych substancji.  Choroba ma tendencje ustępowania i powracania. Zmiany skórne występujące na twarzy, dłoniach, nogach czy plecach są trudne do wytrzymania, więc zaczynamy rozdrapywać grudki, a dotykając innych miejsc, możemy je nieświadomie przenosić. W LABORATOIRES ASEPTA możemy zakupić skuteczne dermokosmetyki, które złagodzą dolegliwości, ale warto udać się do lekarza, by zdiagnozował chorobę i ustalił przyczynę. Egzemy występują również u dzieci, na czole i policzkach, więc udać się do alergologa.

Skąd biorą się egzemy i jak sobie z nimi radzić?

Egzemy pojawiają się nagle, więc zazwyczaj doszukujemy się przyczyn w jedzeniu. Zapalenie skóry może być spowodowane spożyciem produktów, na które jesteśmy uczuleni, a do tej pory nie byliśmy tego świadomi. Objawy mogą występować przy niskiej wilgotności powietrza, zanieczyszczeniu środowiskowym, kontakt ze środkami czyszczącymi podrażniającymi skórę: proszkami, płynami, pastami, silnymi koncentratami. Osoby cierpiące na wiele schorzeń i z predyspozycjami genetycznymi, mający osłabiony układ immunologiczny są narażone na egzemy. Do końca przyczyny jednak nie są znane w 100%, choć choroba występuje dość często u wielu osób. Musimy sobie jednak radzić z egzemami na różne sposoby. Dobrze jest stosować kosmetyki, zażywać leki przepisane przez dermatologa i używać ekologicznych produktów czyszczących.