Sprawdzone kremy do suchych stóp

Pielęgnacja ciała i twarzy w dzisiejszych czasach to nie tylko oczywistość, ale też przyjemność. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków w przystępnej cenie, które pomogą zwalczać różne niedoskonałości. Jednak często zapominamy o naszych dłoniach i stopach, a są to części ciała, które niezwykle intensywnie pracują w ciągu dnia i są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników. Skóra na podeszwach stóp jest bardziej narażona na przesuszenie niż inne części ciała z bardzo prostego powodu – na stopach nie występują gruczoły łojowe. W związku z tym nasze stopy pozbawione są zbawiennej bariery ochronnej, jaką jest sebum. Podpowiemy jak sobie z tym radzić i jakie są sprawdzone metody.

Odpowiednia pielęgnacja

Problemu suchej skóry nie rozwiążemy z dnia na dzień, jeśli nie wprowadzimy do codziennej pielęgnacji kilku prostych nawyków. Przede wszystkim musimy skórę nawilżać. Najlepiej rano i wieczorem. Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziemy mleczka nawilżające, odżywcze kremy i wygładzające balsamy. Co najmniej raz w tygodniu powinniśmy zrobić prawdziwe SPA dla naszych stóp – najlepszym rozwiązaniem będzie wymoczenie stóp w wodzie z dodatkiem nawilżających olejków, następnie delikatne złuszczenie naskórka za pomocą pumeksu i nałożenie grubej warstwy kremu.

Dostępne produkty

Z pewnością dużo osób borykających się z tym problemem zastanawiało się, jaki produkt będzie najlepszy i czym jeden krem różni się od drugiego. Na rynku jest wiele produktów do pielęgnacji stóp i paznokci. Mleczka mają lekką konsystencję i szybko się wchłaniają, dlatego, jeśli jesteśmy w pośpiechu i na szybko chcemy nawilżyć skórę, to będą one idealne. Balsamy głęboko nawilżają, mają bogaty skład (często w składzie znajdziemy mocznik, który słynie ze swoich właściwości nawilżających) i też nie pozostawiają tłustej warstwy. Kremy odżywcze sprawdzą się z pewnością na noc i zaraz po wykonaniu złuszczenia naskórka. Są gęstsze niż pozostałe produkty, dlatego dla dobrych rezultatów warto poświęcić chwilę, aby porządnie wsmarować je w suchą skórę.

Nie bagatelizujmy problemu suchej skóry, ponieważ nie jest to tylko nieestetyczny mankament. Zaniedbana skóra może prowadzić do powstawania innych dolegliwości takich jak pękające pięty czy nadmierne rogowacenie naskórka.