Sprawdzone kremy do suchych stóp

Pielęgnacja ciała i twarzy w dzisiejszych czasach to nie tylko oczywistość, ale też przyjemność. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków w przystępnej cenie, które pomogą zwalczać różne niedoskonałości. Jednak często zapominamy o naszych dłoniach i stopach, a są to części ciała, które niezwykle intensywnie pracują w ciągu dnia i są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników. Skóra na podeszwach stóp jest bardziej narażona na przesuszenie niż inne części ciała z bardzo prostego powodu – na stopach nie występują gruczoły łojowe. W związku z tym nasze stopy pozbawione są zbawiennej bariery ochronnej, jaką jest sebum. Podpowiemy jak sobie z tym radzić i jakie są sprawdzone metody.

Odpowiednia pielęgnacja

Problemu suchej skóry nie rozwiążemy z dnia na dzień, jeśli nie wprowadzimy do codziennej pielęgnacji kilku prostych nawyków. Przede wszystkim musimy skórę nawilżać. Najlepiej rano i wieczorem. Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziemy mleczka nawilżające, odżywcze kremy i wygładzające balsamy. Co najmniej raz w tygodniu powinniśmy zrobić prawdziwe SPA dla naszych stóp – najlepszym rozwiązaniem będzie wymoczenie stóp w wodzie z dodatkiem nawilżających olejków, następnie delikatne złuszczenie naskórka za pomocą pumeksu i nałożenie grubej warstwy kremu.

Dostępne produkty

Z pewnością dużo osób borykających się z tym problemem zastanawiało się, jaki produkt będzie najlepszy i czym jeden krem różni się od drugiego. Na rynku jest wiele produktów do pielęgnacji stóp i paznokci. Mleczka mają lekką konsystencję i szybko się wchłaniają, dlatego, jeśli jesteśmy w pośpiechu i na szybko chcemy nawilżyć skórę, to będą one idealne. Balsamy głęboko nawilżają, mają bogaty skład (często w składzie znajdziemy mocznik, który słynie ze swoich właściwości nawilżających) i też nie pozostawiają tłustej warstwy. Kremy odżywcze sprawdzą się z pewnością na noc i zaraz po wykonaniu złuszczenia naskórka. Są gęstsze niż pozostałe produkty, dlatego dla dobrych rezultatów warto poświęcić chwilę, aby porządnie wsmarować je w suchą skórę.

Nie bagatelizujmy problemu suchej skóry, ponieważ nie jest to tylko nieestetyczny mankament. Zaniedbana skóra może prowadzić do powstawania innych dolegliwości takich jak pękające pięty czy nadmierne rogowacenie naskórka.

Wróć do bloga