Wybór serum do twarzy. Czym się kierować?

Zastosowanie serum do twarzy to doskonałe uzupełnienie pielęgnacji cery za pomocą kremu. Używając odpowiedniej wersji tego kosmetyku możemy przyspieszyć pozbywanie się zmarszczek, opuchlizny czy cieniów i torebek pod oczami. Jak wybrać właściwe serum do twarzy, tak, aby osiągnąć najbardziej pożądane efekty kuracji?

Czym jest serum do twarzy i jak je stosujemy?

Mówiąc o serum do twarzy, mamy na myśli kosmetyk o dużej intensywności działania, ponieważ są w nim skoncentrowane większe niż np. w przypadku kremów ilości substancji czynnych, takich jak różnego rodzaju naturalne wyciągi i ekstrakty z roślin. Częstym składnikiem serum do twarzy jest kwas hialuronowy, który pozytywnie wpłynie zarówno na napięcie skóry twarzy, jak i ją nawilży. Używając serum dostarczamy naszej skórze silnej dawki witamin i innych substancji, które mogą mieć pozytywny wpływ na stan naszej cery. Jednak w przeciwieństwie do kremu nie powinniśmy przesadzać z używaniem serum, gdyż zbyt częste jego stosowanie może przynieść niepożądane efekty.

Serum do twarzy występuje w różnych formach, istnieją substancje o konsystencji bardziej przypominającej żel na bazie wody, jak i te oleiste.

Stosowanie serum opóźnia proces starzenia i sprawia, że nasza cera uzyskuje naturalny, atrakcyjny wygląd. Po skorzystaniu z serum powinniśmy nałożyć odpowiedni krem.

Serum do twarzy możemy stosować zarówno rano jak i wieczorem. Większość produktów, np. tych z linii Cop d’eclat, będącej w ofercie naszej firmy, pozwala na natychmiastowe nałożenie makijażu, na cerę na której zastosowano serum.

Wybierając serum do twarzy zwróć uwagę na to, do jakich zastosowań jest przeznaczone i jaki efekt przynosi (w opisach możemy spotkać się z informacjami, że serum działa nawilżająco, wywołuje efekt anty-agingu czy jędrności twarzy, czy ogranicza powstawanie zmarszczek). Nie bez znaczenia jest skład, dlatego powinniśmy wybierać produkty powstające z naturalnych składników. Dbając zarówno o ekologię, jak i własny organizm, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy w składzie nie ma niebezpiecznych substancji, w skład serum nie powinien wchodzić alkohol, a już pod żadnym pozorem mikroplastik. Wreszcie warto sprawdzić opinie o danej marce.

Zapraszamy do odwiedzenia strony naszej firmy i zapoznania się z ofertą wysokiej jakości kosmetyków do twarzy.