Wypełniacze zmarszczek – czy są skuteczne?

Pojawienie się zmarszczek jest naturalnym efektem starzenia się skóry. Co więcej, mogą one powstawać nawet w młodym wieku, gdzie przyczyną są na przykład skurcze mięśni mimicznych. Stąd kurze łapki wokół oczu czy delikatne linie wokół ust. Jest to jeden z mankamentów, który spędza nam sen z powiek. Można jednak opóźnić proces utraty elastyczności skóry. W kosmetykach oraz salonach kosmetycznych coraz częściej widzimy wypełniacze zmarszczek. Czym one są i jak działają?

Dbanie o skórę od najmłodszego wieku sprawi, że zmarszczki pojawią się później i nie będą tak głębokie. Odpowiednie nawilżenie skóry, zdrowa dieta, wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne i zabiegi pozwolą przedłużyć promienny i świeży wygląd naszej cery. Są jednak składniki kremów oraz zabiegi, które wspomogą ten proces.

Utrata kolagenu i elastyny ze skóry- naturalny proces

Trzeba pamiętać, że zmarszczki to naturalny efekt zmian zachodzących w naszej skórze. Wraz z wiekiem możemy zauważyć, że zmniejsza się jej elastyczność i sprężystość, pojawiają się zmarszczki i traci ona blask. Dzieje się tak, gdyż już po 25 roku życia skóra wytraca kolagen i elastynę odpowiedzialne za jej młody wygląd. Przyśpiesza to stosowanie źle dobranych kosmetyków, opalanie w solarium lub na słońcu, palenie papierosów, czy niezdrowa dieta i zbyt słabe nawilżenie organizmu. Skóra staje się coraz bardziej sucha i cienka, a wiotki naskórek i osłabione krążenie sprzyjają powstawaniu zmarszczek mimicznych i głębokich. Im nasza skóra jest starsza, tym intensywniejszej pielęgnacji wymaga. Należy zadbać o pobudzenie komórek naskórka do produkcji nowych włókien kolagenowych. Można zrobić to na wiele sposobów. Jednym z często wybieranych przez kobiety zabiegów, jest wypełnienie zmarszczek w gabinecie kosmetycznym za pomocą zastrzyków z kwasem hialuronowym. Zabieg ten reklamowany jest, jako alternatywa dla operacji plastycznej, dająca natychmiastowe i długotrwałe efekty. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczny wynik zależy od naszego organizmu. Wstrzykiwanie substancji w mięśnie powoduje ich unieruchomienie, co daje efekt sztuczności i noszenia maski. Mogą również wystąpić skutki uboczne, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Krem do twarzy, długoterminowe działanie daje lepsze efekty

Panie, którym zależy na usunięciu głębokich zmarszczek, nie muszą decydować się na radykalne zabiegi kosmetyczne. Rozwój branży kosmetycznej i technologii produkcji kosmetyków pozwala dziś na zastosowanie podobnych składników w produktach do twarzy. Włączenie do codziennej pielęgnacji kremów do twarzy, balsamów czy serum będzie miało o wiele lepsze skutki. Regularne ich stosowanie przynosi widoczne efekty w postaci spłycenia zmarszczek, napięcia skóry i poprawy jej elastyczności. Wypełniacze, jakie znajdziemy w kremach to specjalnie zmodyfikowane peptydy, które wnikają w głębsze warstwy naskórka. Dzięki wygładzeniu powierzchni skóry zmniejszają widoczność zmarszczek i co ważne zapobiegają ich późniejszemu powstawaniu na skórze. Przy zakupie odpowiednich kosmetyków należy dokładnie przeanalizować skład produktu i sprawdzić ile substancji wypełniającej się w nich znajduje. Często wzbogacone są witaminami, filtrami ochronnymi i substancjami nawilżającymi, które stanowią dodatkową zaletę używania tego rodzaju produktów.